Avalon Code torrent, chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Matrix Games ( producent )
Marvelous Interactive ( wydawca )

cRPG ( jRPG )

01 listopada 2008 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
10 marca 2009 ( data premiery w USA )

Oryginalna gra akcji z elementami RPG, w której możemy wpływać na otoczenie zmieniając treść magicznej książki. Oprócz dynamicznej walki, tytuł oferuje również możliwość znalezienia idealnego partnera.

Avalon Code to gra łącząca akcję z elementami RPG. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Matrix Software, która wcześnie pracowała chociażby przy przeróbkach kilku części serii Final Fantasy na konsolę DS.

W grze wcielamy się w chłopca Yumila lub dziewczynę imieniem Tia. Dwójce młodych ludzi przyszło żyć w ciężkich czasach – znany im świat wkrótce ulegnie zniszczeniu, o czym bohaterzy wiedzą z proroczych snów. Po przebudzeniu się z jednego z takich snów, kierowana przez nas postać odnajduje u swego boku książkę, która może uratować miliony istnień. Naszym zadaniem jest więc eksploracja świata i notowanie w księdze wszystkich godnych uwagi elementów. Podczas zabawy musimy także pomóc 4 duchom (ognia, wody, błyskawicy oraz wiatru).

Wspomniana książka, zwana Book of Prophecy, pozwala także wpływać na otoczenie i jest kluczowym elementem mechaniki rozgrywki. Zmieniając jej treść wpływamy więc chociażby na losy walki, dodając silnemu przeciwnikowi słaby punkt lub zmieniając właściwości własnej broni. Moc księgi możemy wykorzystać nie tylko do pokonywania wrogów i ratowania świata, ale też do czynienia mniejszych dobrych uczynków, np. uleczenia chorego dziecka. Książka, mapa i statystyki naszego bohatera wyświetlane są cały czas na jednym z ekranów.

Oprócz możliwości wykorzystywania książki, w grze bierzemy udział także w wielu bardziej standardowych walkach. Pojedynki rozgrywają się w czasie rzeczywistym – wybieramy podczas nich różne ataki wciskając poszczególne przyciski. Specjalne ataki i poprawnie wykonane sekwencje ciosów pozwalają pokonać najgroźniejszych przeciwników. Nie samą walką człowiek jednak żyje – w fantastycznym świecie możemy też poszukać wymarzonego partnera lub partnerki, zależnie od upodobań.

Do stworzenia gry wykorzystano bardzo wydajny silnik graficzny, dzięki czemu prezentuje się ona bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje również bardzo sprawna praca kamery, ułatwiająca poruszanie się naszą postacią w trójwymiarowym środowisku.

Rozmiar: 90.21 MiB

sprawdź horoskop