Nieodwracalne – Irreversible (2002) [DVDRiP.XviD] torrent, chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Nieodwracalne (Irreversible)(2002)

Irréversible (Nieodwracalny). Ponieważ czas niszczy wszystko. Ponieważ pewne czyny są niepowetowane. Ponieważ człowiek jest jak zwierzę. Ponieważ wola zemsty jest naturalnym instynktem. Ponieważ największe zbrodnie nie są karane. Ponieważ miłość jest jak źródło życia. Ponieważ ostrzeżenia nie zmieniają biegu rzeczy. Ponieważ czas objawia wszystko. Najgorszy i najlepszy.

Film opowiada historię mężczyzny, który sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość i się zemścić na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego żonę.

Film opowiedziany został za pomocą dwunastu scen zmontowanych od chronologicznie ostatniej do pierwszej. Dwóch oszalałych mężczyzn (Cassel i Dupontel) szuka po melinach i niebezpiecznych dzielnicach Paryża człowieka znanego jako Soliter – trop wiedzie do klubu S-M dla gejów pod wiele mówiącą nazwą Odbytnica. Wraz biegiem odwróconej narracji dowiadujemy się, że kilka godzin wcześniej ów Soliter brutalnie zgwałcił i zmasakrował przyjaciółkę Cassela (Monikę Bellucci). Cofając się jeszcze dalej, poznajemy wydarzenia, które poprzedziły tragedię.

Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel zagrali w obrazie Noego parę, której związek wystawiony został na ogromną próbę. To film o mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość, zemścić się na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego ukochaną. „Nieodwracalne” to opowieść o tym, że nasz los nie pozostaje w naszych rękach, pisze się sam. My decydujemy jedynie o tym, jak wiele potrafimy znieść. Śmierć jest nieunikniona, a czas, podobnie jak ból, radość i przyjemność to jedynie wytwór naszej wyobraźni.
Ten film, napisany i zrealizowany w rekordowym czasie opisuje odwieczną zależność między krzywdą a zemstą. Zemsta jest nieodwracalna, podobnie jak dokonana krzywda. Tak jak każdy uczynek, tak jak wszystkie rzeczy w naszym życiu. Przed nami tylko jedna droga.
Źródło: www.filmweb.pl

Rozmiar: 699.38 MiB

sprawdź horoskop sprawdź horoskop