Prince of Persia Classic torrent, chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Prince of Persia to pozycja o charakterze zręcznościowo-przygodowym, która swoją pierwszą odsłonę miała w 1989 roku. Po prawie dwudziestu latach developerzy postanowi odświeżyć ten tytuł i zaoferować go posiadaczom konsoli Xbox 360. Gra została udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Zadanie użytkownika, wcielającego się w postać tytułowego księcia, polega na pokrzyżowaniu planów złego wezyra imieniem Jaffar. Ów nikczemnik pod nieobecność sułtana postanawia przejąć władzę w Persji. Z tego powodu wtrąca do lochu wspomnianego bohatera i zamierza poślubić księżniczkę. Protagonista musi znaleźć drogę ucieczki z więzienia, uratować swoją ukochaną i rozprawić się z uzurpatorem. Niestety na wykonanie wszystkich zadań przewidziano zaledwie sześćdziesiąt minut.

Bohater przemierza wiele zróżnicowanych wirtualnych środowisk takich, jak ciemne lochy, bogato zdobione sale czy rozległe dziedzińce. Niejednokrotnie, aby znaleźć wyjście, należy wspiąć się na wyżej położone platformy, przeskoczyć napotkane dziury czy zniszczyć przeszkodę. Nierzadko na drodze napotyka się niebezpieczne pułapki na czele ze spadającymi elementami sufitu czy kolcami, wysuwanymi z podłogi. Ponadto w każdej lokacji znajdują się przeciwnicy, których pokonuje się przede wszystkim przy użyciu miecza. Oponenci dysponują odmiennymi rodzajami broni i odznaczają się zróżnicowanymi umiejętnościami. Co więcej, na drodze księcia co jakiś czas pojawiają się stosunkowo proste problemy natury logicznej (np. przesunięcie odpowiedniego klocka, pozwala wejść na wyższe kondygnacje).

Warto zauważyć, że na potrzeby Xboxa 360 producenci przygotowali zupełnie nową oprawę wizualną. Grafikę uczyniono przestrzenną, aczkolwiek przebieg akcji nadal przedstawiany jest z boku, niczym w klasycznych dwuwymiarowych platformówkach. Przeprojektowano również motywy muzyczne i efekty dźwiękowe, ale zachowano ich charakterystyczne brzmienie.

http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=5452
http://i33.tinypic.com/1z6a79z.jpg
http://www.gamesonsmash.com/wp-content/uploads/2008/12/img_21011_xbla1.jpg

Rozmiar: 50.14 MiB

sprawdź horoskop