The Bard’s Tale torrent, chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

The Bard's Tale PS2DVD PAL + ESR 0.24 Patcher

inXile entertainment ( producent )
Ubisoft ( wydawca )
CD Projekt ( dystrybutor PL )
gatunek : cRPG
premiery:
19 października 2004 ( światowa data premiery )
07 kwietnia 2005 ( data wydania w Polsce )
25 marca 2005 ( Europejska data premiery ) (PAL)
19 października 2004 ( data premiery w USA ) (NTSC)
Trybgry: single player
nośnik: 1 DVD

„The Bard’s Tale” w pewnym stopniu nawiązuje do wydanej pod koniec lat osiemdziesiątych trylogii role-playing sygnowanej identycznym tytułem (poszczególne części wydano między innymi na Amigę, Atari ST czy Commodore 64). Podobieństwa widać w nazwach niektórych miast (m.in. Skara Brae) a także postaci głównego bohatera, który jest bardem. Warto przy tym dodać, iż jest to debiutancki projekt studia InXile Entertainment założonego przez Briana Fargo (pracował on nad wspomnianą wcześniej trylogią). Jako ciekawostkę należy natomiast potraktować informacje o obecności licznych akcentów humorystycznych, czy to w postaci dialogów czy w bezpośrednich scenach z udziałem tytułowej postaci.

Opisywana produkcja reprezentuje popularny gatunek zręcznościowych gier role-playing wykazując liczne podobieństwa do takich tytułów jak „Baldur’s Gate: Dark Alliance” czy „Dungeon Siege”. Prowadzona przez gracza postać rozpoczyna swą przygodę niedaleko miasta Skara Brae. Istotne jest to, iż podobnie jak w innych grach cRPG występuje podział na dobre i złe uczynki. W zależności od dokonanego wyboru dany quest może skończyć się na kilka różnych sposobów co skutecznie ma motywować do wielokrotnego powracania do gry. Przewidywany czas potrzebny do ukończenia zabawy to około 30-40 godzin. Jak na grę RPG przystało, kluczową rolę odgrywa rozwijanie parametrów prowadzonej postaci a także wyposażanie ją w coraz lepszy oręż. Gracz ma do wyboru wiele typów broni białej (miecze, topory, halabardy), różnorakie tarcze i zbroje a także pokaźny arsenał czarów. Większość akcji można umieścić na pasku szybkiego uruchamiania (po kliknięciu myszką lub wciśnięciu skrótu klawiaturowego), tak aby w trakcie walk błyskawicznie z nich korzystać. Gracz w trakcie rozgrywki może liczyć na pomoc przyzywanych przez niego istot lub płatnych najemników. Rozmowy z NPC-ami nie należą do rzadkości, na potrzeby gry przygotowano około 1000 stron dialogów. Cała mechanika rozgrywki oparta jest na wspomnianej wcześniej grze „Baldur’s Gate: Dark Alliance”, opisywany tytuł wykorzystuje bowiem jej engine.

Oprawa wizualna gry została ukazana w pełnym trójwymiarze. Gracz może obserwować swą postać pod dowolnym kątem aczkolwiek w niektórych miejscach kamera samodzielnie zmienia swoją pozycję. Walki toczone są w zróżnicowanym otoczeniu – w lasach, na zaśnieżonych traktach czy też wewnątrz tajemniczych świątyń. W sumie przygotowano czternaście różnorakich regionów.

Gameplay PS2: http://www.youtube.com/watch?v=2-JVnbyIr04

Rozmiar: 3.53 GiB

sprawdź horoskop sprawdź horoskop